poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Pomysł na wypad z rodziną na ślasku - Rodzinny Park Atrakcji w Rybniku


Zawsze w wakacje staramy się zwiedzać ciekawe miejsca na Śląsku. W ten sposób ja Gorol poznaje okolice miejsca zamieszkania. Staramy się wybierać takie miejsca aby cała nasza trójka przyjemnie spędziła czas.
  Dzisiaj mała recenzja z naszych wypadów rodzinnych na Górnym Śląską, a dokładniej  chciałam pokazać trochę zdjęć z Rodzinnego parku Rozrywki w Rybniku.
Park jest podzielony na dwie części w jednej z nich są żywe zwierzęta i repliki dinozaurów. Dinozaury wydają odgłosy i się poruszają. Przy każdej postaci można wysłuchać informacji na temat danego dinozaura. Są zamieszczone słupki z głośnikami,  po naciśnięciu przycisku męski głos opowiada o dinozaurach. Można się dowiedzieć np. że stegozaur (5 zdjęcie) miał mózg wielkości orzeszka włoskiego, dlatego posiadał w okolicy miednicy drugi ośrodek nerwowy, który pomagał mu otrzymać równowagę. W tej części parku są również pola do gry w mini golfa, plac zabaw dla większych dzieci oraz placyk dla maluchów oraz duże szachy.  W tej części parka jest też dużo spokojniej i mniej zwiedzających.
 
W drugiej części parku znajduje się bajkowa kraina. Chatka z piernika z babą Jagą , Jasiem i Małgosią.  Chatka czarownicy na kurzej łapce, Kot w butach, Calineczka, Murzynek Bambo, Pinokio i wiele innych postaci z bajki. Dwa place zabaw z drabikami zjeżdżalniami, linami. Dwie kolejki kaczuchy i smok. Statek piracki na którym naprawdę buja. Park linowy i plac z linami. Pola do gry w minigolfa oraz do gry w mini-hokeja. Mega szachy oraz chińczyk z ogromną szmacianą kostką. Basen z mini-rowerkami wodnymi. Ogromna kula ziemska. Bardzo duża układanka przesuwanka z dinozaurem. Zadaszony mini plac z piłeczkami dla dzieci do 8 roku życia. Są też różne gry typu piłkarzyki czy cymbergaj. Samochodziki dla dzieci do jeżdżenia. Strzelnica na której, z łuku można strzelać do dinozaurów. Dużą atrakcja jest też kulik na sankach z kółkami.Większość atrakcji jest bezpłatna za niektóre, trzeba dopłacić w zależności jaki bilet się  wykupiło. Pełny cennik można znaleźć na stronie   http://www.rparybnik.pl/. 
 Więcej zdjęć i opis atrakcji parku znajdziecie na stronie  http://www.rparybnik.pl/.
Z mojej strony mogę powiedzieć że nasza trójka bawiła się przednio. Bardzo fajny park dla rodzin z dziećmi. Można tam spędzić cały dzień na bardzo fajnej zabawie.
Przed wyjazdem do parku warto sprawdzić mapę dojazdu, bo my troszkę pobłądziliśmy. W okolicach parku są znaki jak można do niego dojechać i warto się ich trzymać.
Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz