niedziela, 29 czerwca 2014

Mama hand made- jak zrobić dużą, wytrzymałą torbę na zakupy

Dawno nie pisałam na blogu a w tym czasie minął czerwiec. Wreszcie znalazłam chwilkę cz i postanowiłam przedstawić mój pomysł na dużą torbę na zakupy. Torba kiedyś była jeansową spódnicą maxi, którą kupiłam na ciuchach kiedy byłam w ciąży. Wykonana z miękkiego jeansu bardzo dobrze służyła do okrywania dużego brzuszka. Kiedy Kociątko się urodziło szkoda mi się z nią było rozstawać wiec wpadłam na pomysł ze zrobię z niej torbę na zakupy. Spódnica została skrócona o materiał gdzie był rozporek z tyłu spódnicy. Została zszyta od dołu a z odciętego materiału z mamą zrobiłyśmy długie uszy.  W ten sposób powstała świetna bardzo pojemna, markowa torba. Służy mi już ponad rok i po prostu ją uwielbiam. Można powiedzieć że jestem pomysłową mamą dbającą o środowisko bo torba powstała z recyklingu starej spódnicy. 

Torba oprócz głównej kieszeni ma jeszcze 3 kieszonki zewnętrzne, gdzie wrzucam jakies drobiazgi gdy idę z Kociątkiem na spacer. Spódnica miała ściąganą gumkę w pasie więc mogę zawsze swoją torbę ściągnąć z góry jeśli nie chce żeby coś mi z niej wypadło.
Złożona zawiera trochę miejsca ale zdecydowanie mniej od równie pojemnych toreb z IKEA.
 Główną jej zaleta jest pojemność i długie uszy dopasowane do mojej sylwetki i mojego wózka. Idąc na spacer często przewieszam torbę przez raczki wózka i w ten sposób mam łatwy dostęp do rzeczy Kociątka, które zabieram na spacer a kosz mam wolny na zakupy.

Serdecznie pozdrawiam już w wakacyjnej aurze i zachęcam do komentowania. Może podzielicie się pomysłami jak nadać drugie życie niepotrzebnym już rzeczą.

1 komentarz:

  1. Świetnie wykorzystany ciuch a torba naprawdę wygląda na pojemną i wygodną :)

    OdpowiedzUsuń