czwartek, 10 kwietnia 2014

Mama hand made- jak dorobić pasek do torebki

Kwiecień plecień poprzeplatał trochę zimy trochę lata. Kapryśną mamy tę wiosnę!
Dzisiaj cały dzień niebo płacze a ja chce trochę dla odmiany pokazać jakie można znaleźć nowe zastosowanie dla smyczy dla psa. 
Smycz zakupiona w sklepie wszystko po 3zl. Ma dwa karabińczyki. 

Smycz została lekko zmodyfikowana znalazła zastosowanie  jako długi pasek do torebki. Do przerobienia smyczy wykorzystałam duże kombinerki i klucz francuski.
Narzędzia wygrzebane ze skrzynki z narzędziami męża.


Uwielbiam małe torebki, które można przewiesić przez ramię. Wrzucam do nich portfel, telefon, klucze i chusteczki i mogę iść na spacer z "Kociątkiem". Takie torebki są bardzo praktyczne  na placu zabaw.

Podczas wiosennych porządków w szafie znalazłam dwie torebki, których nie używałam właśnie dlatego że miały krótkie paski. Jedną z nich nawet wystawiłam na allegro.
 Teraz zmieniałam zdanie torebka będzie świetnie pasowała do biało czarnych stylizacji.


 Podobny łańcuch można kupić w dobrze wyposażonej pasmanterii. Jednak te w pasmanterii są bez karabińczyków, czyli nie da się ich swobodnie przepinać między torebkami i koszt jest trzy razy większy. Ostatnio będąc w Leroy Merlin również widziałam fajne łańcuszki, które można by  zastosować jako modny pasek do torebki.


Życzę miłego weekendu i dużo słońca (a ja wracam do pracy naukowej ) i zachęcam do komentowania.

3 komentarze:

 1. Fajny pomysł! Muszę sprawdzić czy i moich torebek na krótkich paskach nie można by tak przerobić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wyszło super

  pozdrawiam serdecznie
  Marcelka Fashion

  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podsunę Ci jeszcze jeden pomysł - czasmi przerabiam paski do toreb na lepsze, kuluję odpowiedni pasek meski lub damski ze skóry lub zamszu oraz szewskie nity i klej uhu(zamiast szycia)Nity wmontowuje w dziurki.Efekt bardzo fajny.Pozdrawiam - fajny blog ,będę zaglądać.

  OdpowiedzUsuń