czwartek, 27 czerwca 2013

Biel, czerń i dwie sylaby....Na początku tego wpisu chce się pochwalić osiągnięciem mojej ośmiomiesięcznej córeczki. W niedziele na spacerze rodzinnym po raz pierwszy usłyszałam z jej ust dwie piękne sylaby. Myślałam że się popłaczę ze wzruszenia. Wreszcie po "da-da, ta-ta, ba-ba, pa-pa, de-de, ge-ge, ga-ga" nastąpiła ta piękna dla mnie chwila i w dzień ojca usłyszałam po raz pierwszy ma-ma. Teraz mogę pisać o wykonanej biżuterii.

Dzisiaj chciałam wrócić do tematu czarno-białych dodatków. Jak już wiecie ten trend w modzie mnie fascynuje!! Na początek dwa dostatki, którę mnie zainspirowały i które, bardzo często noszę. Czarna torba listonosza i biła chusta z frędzelkami. Obydwie rzeczy wygrzebałam second handzie.

Czarna torba listonosza i biała chusta w kwiaty z frędzelkami.
Do tych dwóch dodatków zrobiłam kolczyki. Oczywiście wydziergane na drutach.  "Zwijki" bo tak je nazwałam zostały wykonane z dość cienkiej włóczki bawełnianej przypominającej kordonek. Kolczyki są bardzo lekkie i oryginalne. Mają niepowtarzalny kształt .

Wykorzystane włóczki.

Kolczyki w pozycji wiszącej.


A tak wygląda zawieszony na uchu.
Zmawiając ostatnio szpilki, bigle, końcówki do rzemienia oraz różne koraliki znalazłam również ciekawe biało czarne drewniane kola. Koło zostało połączone ze srebrnym biglem angielskim za pomocą dwóch kółeczek. Łączny koszt kolczyków z kosztami przesyłki to około 12zł. Gdzie srebrne bigle kosztują około 2zł za parę. Drewniane, malowane koło 1zł za parę (można je kopić tutaj). Metalowe kółka około 1zł za 100szt. Czas wykonania takiego kolczyka to około 10 min. Kupując półfabrykaty za średnia cenę kolczyków kupionych w sklepie albo na różnorodnych straganach możemy mieć kilka par takich samych kolczyków i do tego wykonanych własnoręcznie.
Tak wygląda na uchu.
Pozdrawiam i zapraszam do komentowania!!!

3 komentarze:

  1. Fajne kolczyki! Te włóczkowe fajnie wygladaja na uszach:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. torba <3 i pierwsze kolczyki sa świetne <3

    OdpowiedzUsuń
  3. Super. że córeczka w końcu powiedziała mama:) To musiało być super uczucie:) Kolczyki jak zwykle świetne, Uwielbiam Twoją pomysłowość i chęć robienia czegoś fajnego z prostych rzeczy:)

    OdpowiedzUsuń